REPORTÁŽ Z ALPHA VEHICLE SECURITY SOLUTIONS CZECH S.R.O. V BŘEZNU 2020 04. 06. 2020

REPORTÁŽ Z ALPHA VEHICLE SECURITY SOLUTIONS CZECH S.R.O. V BŘEZNU 2020

To tu ještě nebylo! Začátkem března jedna zaměstnankyně zůstala 14 dní v karanténě po návratu z lyžování v Itálii. Naštěstí ani ona, ani nikdo z jejich skupiny koronavirus v Itálii nechytil. 

Sotva se vrátila 16. března zpátky do práce, už se začalo proslýchat, že automobilka v Kvasinách vyhlásí odstávku. Sledovali jsme, kdy automobilky sníží své objednávky, abychom podle toho informovali zaměstnance, které linky budou v následujícím týdnu odstavené z důvodu dočasného poklesu odbytu.

 

V úterý 17. března se nám vrátil po operaci jeden zaměstnanec. Díky nařízené dietě zhubnul, řekli jsme mu, že mu to sluší a že omládl. Na oplátku nám řekl, že byl sice jen pár dní pryč, ale vrátil se do úplně jiné firmy: pracovní cesty jsou zrušené, osobní jednání s externisty jsou zrušena a všichni nosí roušky.

 

Ve středu 18. března odpoledne jsme obdrželi dopis od zákazníka Škoda Auto a.s. se sdělením, že od 18. března večer začíná odstávka a že potrvá do 6. dubna.

 

Ve čtvrtek 19.března přišly dopisy ještě z dalších automobilek. Jedna za druhou začaly snižovat objednávky na následující týdny.

 

V pondělí 23. března výroba probíhala v počtu asi 20 operátorů. Dalších 20 operátorů muselo zůstat doma s dětmi, protože školy byly zavřené. Několik desítek zaměstnanců z kanceláří po dohodě se svými vedoucími přešlo do režimu práce z domu, tzv. Home office. Areál firmy působí liduprázdně.

Dnes, v pondělí 30.března, už víme, že odstávka u našich zákazníků je prodloužena až do Velikonoc. Přejeme si, aby žádný zaměstnanec nebyl nakažen koronavirem a aby se život vrátil zase do normálu.

 

Pokračování příště...

Další aktuality

15.09.2019

ALPHA AWAP 2019

Soutěž v hledání zlepšovacích návrhů v jakémkoli odvětví se v letošním roce zúčastnili kolegové Marek Novák a Kamil Moravec.

07.07.2019

Letní tábor 2019

Podpořili jsme letní tábor, kterého se každoročně účastní zaměstnanci a děti zaměstnanců Alpha.

Zajímá Vás cokoli dalšího?

POŠLETE NÁM ZPRÁVU